Fundacja PraskDesign zajmuje się wspieraniem młodych polskich projektantów. Organizator konkursu DesignY.

Home Aktywni w branży Design… naturalnie

Design… naturalnie

SHARE
, / 2815 0

Na początku września tradycyjnie wyjmuję ze skrzynki pocztowej nowy katalog IKEI. Wiem, że moi sąsiedzi czy znajomi niecierpliwie oczekują zawsze tego dnia. Potem oddają się przyjemności wertowania i odkrywania, co tam będzie nowego – najpierw na kartkach, a następnie „live” – już w sklepie 다운로드. Wycieczki do IKEI potrafią być długie, coś o tym wiem…

Od lat zastanawiam się i próbuję rozgryźć fenomen tego sklepu / firmy / filozofii. Bo przecież nie tylko w Polsce IKEA i jej produkty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Sklepy są „szturmowane” i to nie tylko w weekendy 다운로드. Stały się swoistym centrum rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Moi znajomi, kiedy przyjeżdżają do Wrocławia z miast, w których IKEI nie ma, wpadają tam, żeby się chociaż przejść czy kupić świeczki. I nie przeszkadza im, że nie ma tam mowy o szybkich zakupach – ale chyba właśnie o to chodzi. Co sprawia, że Polacy kochają IKEĘ? Co ich przyciąga do tego sklepu 다운로드? Cena, wzornictwo, rozwiązania, pomysły, forma prezentacji produktów?

Sam ostatnio dość uważnie przestudiowałem najnowszy katalog IKEI. I tak sobie myślę, że ten północny styl urządzania i dekoracji wnętrz po prostu wpisuje się w polski smak. IKEA oferuje to, co dla skandynawskiego designu najważniejsze: prostotę form, naturalne materiały i neutralną kolorystykę. Wszystko ma tam cechy minimalizmu: kształty, rozmiary i ponoć nawet ceny 다운로드. Nie ma ferii barw – raczej parę dominujących stonowanych kolorów z dominacją bieli. Zastosowane naturalne materiały to ewidentny przejaw skandynawskiej miłości do natury, bliskości z otaczającym światem, silnej świadomości ekologicznej tamtejszych społeczeństw. Bardzo spodobało mi się stwierdzenie jednej z projektantek IKEI : „ Im bardziej wirtualne staje się nasze życie, tym bardziej tęsknimy za czymś namacalnym 다운로드. Wykorzystaliśmy naturalne materiały, bo angażują nasze zmysły, zbliżają nas do naszych uczuć i naszych domów”. Piękne! I trafione w sedno. W coraz bardziej wirtualnym świecie zaczynamy tęsknić za realem! Design ze Skandynawii to synonim naturalności, kontaktu z tym co pierwotne, neutralne, proste 리눅스 아파치. I to, co chyba bardzo ważne – wszystko pasuje do małych wnętrz. A generalnie przeciętne mieszkania Polaków do dużych nie należą. A mnie osobiście jako faceta pasjonuje pomysłowość proponowanych rozwiązań, ich funkcjonalność i wielofunkcyjność.

Na ofertę IKEI i jej wzornictwo spojrzałem teraz także przez pryzmat produktów oferowanych przez moją firmę. I muszę powiedzieć, że nasz design można z powodzeniem określić jako skandynawski 다운로드! Nasze rolety mają dokładnie wszystkie jego cechy. Są minimalistyczne w formie – żadnych falbanek, upięć czy przepychu – ot prosta, subtelna dekoracja okna. Oferujemy je w paru stonowanych neutralnych kolorach, wpisujących się w modną kolorystykę elementów wyposażenia wnętrz ( biel, szarość, beż, śliwa) 다운로드. Są funkcjonalne – wybraliśmy trzy typy rolet i każdym inaczej zasłonisz czy udekorujesz okno. Wielofunkcyjne – roleta Movieroll to firana, zasłona i ekran projekcyjny w jednym! Pamiętamy o środowisku – preferujemy tkaniny wyprodukowane w drodze nowoczesnych technologii ( np. tkanina użyta w rolecie zaciemniającej to u nas 100% materiału, bez żadnego podgumowania!) 다운로드. I niestrudzenie edukujemy, że odpowiednie przesłanianie okien i wykorzystanie rolet do regulacji nagrzania i nasłonecznienia pomieszczeń oszczędza nie tylko portfele, ale i energię i środowisko. Nasze rolety są uniwersalne – pasują do wszystkich wielkości pomieszczeń i wszystkich standardowych rozmiarów okien.

A ich główna zaleta to prostota i łatwość użytkowania 루저스. System „szybkiego montażu bez składania” sprawia bowiem, że roletę każdy sam bez problemu zwiesi na oknie. Jest tak jak w IKEI – kupujesz i zabierasz do domu. I tu podobieństwa z IKEĄ się kończą – ale na naszą korzyść! Bo naszych rolet nie musisz składać z elementów! Kupujesz, wyjmujesz i…. od razu wieszasz. A do mebli i dodatków z IKEI – i nie tylko – pasują idealnie.

livingroom_2[1]m